Özgürce Mandala Boyama Yapın

0
1381
mandala-boyama-ornekleri-renkli-boyanmis

Farklı hobilerle uğraşmayı seviyorsanız ve yeni birşeyler keşfetme yolundasanız mandala boyama tam size göre bir uğraş olabilir. Hobinizi iyice öğrenip güzel işler ortaya çıkarmak için birkaç set renkli kalem alıp hemen boyama yapmaya başlayabilirsiniz.

Mandala boyama’ nın ruhunuz dinlendirdiği kesin eğer boş vaktiniz varsa bu uğraş sayesinde kendinizi dinleme fırsatı bulabilirsiniz. Hatta belki ileriki günlerde kendi mandala örneklerinizi bile çizmeye başlayabilirsiniz. Bunun için uzman veya deha olmanıza gerek yok sadece önemli kurallardan biri merkezden başlayıp dışa doğru çizimleri yapmak. Çizimleri yaparken geometrik şekillerden yararlanabilirsiniz, hatta aynı şekli bir ters, birde düz çevirip mandaya yı genişletebilirsiniz. Çalışmalar tamamen doğaçlama ile ortaya çıkar kendinizi kaptırıp çizmeye başladığınızda nasıl bittiğini anlamazsınız o derece zevkli bir uğraştır.

boredpanda . com sitesinin sahibi olan küçük bir kız mandala hakkında yukarıdaki fikirleri vermiş ve bazı çalışmalar yapmış davianart.com da bir galerisi olan bu sanatçı kızın yaptığı çizimlerden bazılarını aşağıda bulabilirsiniz.

Renkli bölmeli Doodle

mandala-boyama-ornekleri-renkli-boyanmis

Yukarıda bitmiş bir renklendirmeyi görebilirsiniz, Staedtler TriPlus FineLiner kalemlerle renklendirilmiş güzel bir çalışma.

mandala-boyama-ornekleri-renkli-bos

Renkli Paisley Mandala

renkli-paisley-mandala-boyama

Oryantal Mandala Boyama Örneği

oryantal-mandala-boyama-ornegi

Renkli Mandala

renkli-boyanmis-mandala-ornegi

Tavuskuşu Mandala Boyama

mandala-tavuskusu-ornegi

Oryantal mandalanın boyanma süreci

oryantal-mandalanin-boyanma-sureci

Çerçeveli kare mandala boyama örneği

cerceveli-cicek-mandala-boyama

Renkli Ejder Gözü

renkli-ejder-gozu-mandala-boyama

Bahçe mandala boyama

bahce-mandala-boyama-ornegi2

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here